FESTIVAL VODNÍCH SPORTŮ - U VODY BEZ NEHODY

28.8.2022 9:00 None

Realizátor programu: Centrum péče o děti a rodinu, z.s. s podporou Magistrátu hl.m. Prahy

 

Program zahrnuje možnost vyzkoušení zdarma (změna vyhrazena zejména s ohledem na aktuální povětrnostní podmínky):

  • kajaky

  • paddleboardy a megaboard

  • projížďky na sportovní plachetnici i motorovém plavidle 

  • stánek prevence tonutí s výukou první pomoci - projekt U vody bez nehody

  • ukázky techniky pro přístrojové potápění a suchý workshop nádechového potápění

  • ukázky vodní záchrany

  • soutěž o tematické ceny :)

Sportovní odpoledne ve Žlutých lázních, kde si můžete zdarma, v rámci areálového vstupného, vyzkoušet jachting, paddleboarding,  jízdu motorovou lodí a na kajacích. Dozvíte se něco o potápění i vodní záchraně a první pomoci.

Připraveny jsou workshopy vodního záchranáře žabáka Kvakyho v rámci projektu U vody bez nehody a suchý freedivingový nácvik s naším reprezentantem Pavlem Soukupem. 

Čeká na vás spoustu zábavy, relaxace i ponaučení, které se může vždycky hodit. Samozřejmě nebude chybět soutěž :)

Program:

Projížďky na kajacích, motorových lodích a na plachetnicích:
Vyzkoušejte jízdu na lodi - vybrat si můžete loď s motorovým pohonem nebo zapojit vlastní svaly a svézt se na kajaku. Čeká na vás také legendární motorová loď Nirvana anebo můžete napnout plachty a vychutnat si kouzlo jízdy na některé z připravených sportovních plachetnic Českého Yacht Klubu nebo YC CERE. Pokud vaše děti tento sport zaujme, jistě budou vítány na pravidelné tréninky ;-)

Paddleboard:
Na paddleboard s celou rodinou - zkuste hit letní sezóny megaboard, na kterém se najednou sveze až 6 lidí. Ať již jste začátečníci nebo s paddleboardem máte již zkušenosti, megaboard je skvělou volbou jak si společně užít zábavu na vodě. Ve dvou se to přece lépe táhne a co teprve, když se na jednom paddleboardu sejde celá rodina.

Potápění:

Dozvíte se základní informace k potápění s přístrojem nebo šnorchlování / freedivingu. Uvidíte potápěčské vybavení a třeba si domluvíte i ochutnávkový ponor nebo celý kurz s Alea Divers a můžete se zapojit do suchého tréninku s naším reprezentantem freedivingu Pavlem Soukupem.

Vodní záchrana ve spolupráci s Asociací instruktorů vodní záchrany:
Ukážeme vám jak bezpečně zachránit tonoucího a jak zachránit tonoucího, dozvíte se jak používat záchranné pomůcky do vody nebo plavecké bójky Denato Swim.

Uvidíte i ukázku záchrany tonoucího s pomocí speciálního paddleboardu RESCUE SUP Agama.

Projekt U vody bez nehody:
Vodní záchranář žabák Kvaky se svým stánkem prevence tonutí a bezpečného pobytu u vody pro vás připravil workshopy, hry a soutěže,  dozvíte se, jak správně poskytovat při záchraně a poskytování první pomoci.

Také můžete relaxovat v Kvakyho herní zóně, kde se zabaví děti i rodiče.

....a nebude chybět ani partnerská účast Policie české republiky a Státní plavební správy v rámci opatřeni Bezpečně u vody 2022.