Praha nabízí jedinečné víkendové plavby světelnou lodí po Vltavě!

13.11.2023

Pražská světelná expozice “Světla vyprávějí…” v areálu Žluté lázně je sama o sobě dech beroucím zážitkem. Každý víkend (Pá - So - Ne) můžete ale tento zážitek posunout ještě o třídu výš! Ve spolupráci s našimi partnery Prague Boats, jsme pro vás připravili unikátní plavbu světlenou lodí po Vltavě. Vidět světelnou expozici a noční Prahu z lodi zářící tisíci světýlky, dát si drink na otevřené palubě nebo za okny uzavřené kajuty, poslouchat hudbu a kochat se nádhernými panorama noční Prahy, to je něco, co chcete zažít se svými nejbližšími. 

Kdy je možné vydat se na rozzářenou plavbu?

Loď jezdí vždy o víkendovém provozu, tedy pátek, sobota, neděle. Loď vyplouvá přímo ze světelného parku ve Žlutých lázních a vrací se na stejné místo zpět. 

Nástupní časy (nalodění) vždy v 17:00, 18:00, 19:00, 20:00. 

Čas vyplutí si vyberete sami. Kapacita lodi je 120 osob.

Doba plavby je cca jedna hodina (i s naloděním a vyloděním). 

 

Palubní lístky - vstupenky na loď

Palubní lístek je vázán zakoupením vstupenky na expozici Světla vyprávějí, online i na pokladně areálu Žluté lázně. Nelze zakoupit samostatně bez vstupenky na expozici. Pokud již vstupenky na expozici máte, je možné dokoupit palubní lístky na pokladně expozice.

Ceny palubních lístků:

  • Dospělý 300 Kč 
  • Zvýhodněné vstupné (senioři, studenti, děti 3+) 250 Kč
  • Rodina (2 dospělí, až 3 děti) 950 Kč
  • ZTP zdarma 

 

Jak nejlépe koupit palubní lístky?

Nejjednodušší, nejrychlejší a současně nejlevnější cesta je koupit si plavbu lodí přímo zde na webu online. V sekci vstupenky si vyberte Expozice + Plavba. V ceně vstupenky pak je vstup do expozice světelného parku i plavba. Nezapomeňte, že loď vyplouvá vždy jen v pátek, sobotu a neděli! V pracovní dny odpočívá mimo areál. 

Pokud se rozhodnete pro plavbu až na místě, je možné si vstupenky koupit na pokladně. Kdo by ale chtěl čekat ve frontách?

Vstupenky lze zakoupit na pár kliknutí zde: 

Koupit vstupenky

Co když je venku zima? 

Nevadí. Loď má kryté podpalubí s velkými okny a salonkem se stoly a židlemi. Pokud máte strach, že dětem bude zima, není třeba. Horní paluba je krytá střechou a je otevřená. Na lodi je otevřen bar, kde si můžete dát drink a vychutnat si dokonalou atmosféru rozzářené plavby.  

Nezapomeňte nás označit

Až budete fotit vaše úžasné fotky z lodi nebo přímo na expozici, budeme moc rádi, když označíte náš Instagram @svetlavypraveji a přidáte hashtag #svetlavypraveji 

Moc rádi vaše zážitky nasdílíme našim sledujícím.