Netradiční hry pro každého a do každého počasí

19.9.2019

Hráli jste už někdy Cornhole? A co třeba Kanjam nebo Mölkky? Přijďte do Žlutých Lázní a vyzkoušejte něco nového. Rozšiřte si obzory a mějte hezké odpoledne s kolegy, dětmi, nebo přáteli.

Přestože léto pomalu ale jistě odchází, program v našem areálu je pořád letní. Ať už je to letní kino (v případě špatného počasí se přesouvá do Tančírny), gastro nabídka, cestovatelské přednášky nebo možnost méně známých aktivit. Petanque ani Kroket asi představovat nemusíme, i když i ty jsou v naší nabídce. Ale co třeba Cornhole? Slyšeli jste někdy o této hře, která se řadí k nejpopulárnějším v USA? Hráči při ní rozloží hrací desku a hodem sáčku naplněného kukuřicí (proto „corn“) se snaží zahrát na desku (1 bod) nebo do díry (3 body). Hraje se obvykle na vzdálenost cca 8 m. Pro rekreační hraní, pro začátečníky a děti je možné vzdálenost zkrátit. Je to vhodná doplňková aktivita na rodinné oslavy , párty, turnaje i soutěže.  Věděli jste, že v Cornhole se hraje i mistrovství světa?

Kanjam – dva týmy a dva talíře

Kanjam je rovněž původem z USA. Je to nekontaktní sportovní hra s létajícím talířem a dvěma plastovými koši. Hrají proti sobě dva dvoučlenné týmy. Koše jsou od sebe vzdáleny 15 metrů a cílem je hodit létající talíř (frisbee) od jednoho koše a zasáhnout druhý koš. Hráč hází na koš, kde je připraven jeho spoluhráč, který může frisbee tečovat a tím ho umístit do koše. Tým, který jako první dosáhne 21 bodů, vyhrává.

Kultovní vikinská hra Mölkky

Velká venkovní hra pochází z Finska nicméně nachází oblibu u hráčů po celém světě. Je to kolíková hra, která je vhodná pro všechny věkové kategorie a lze ji hrát v libovolném počtu hráčů – od jednotlivců po družstva. Hráči hází házecím kolíkem Mölkky na ostatní očíslované kolíky. Body se v průběhu hry zapisují a sčítají. Hází se ze startovní čáry spodním obloukem.  Vyhrává ten, kdo nejdříve dosáhne 50 bodů.