Yellow Gym: nejnovější venkovní posilka v Praze

18.6.2019

Léto svádí nejen ke koupání, ale i ke cvičení. Žluté lázně se proto letos rozhodly svým návštěvníkům otevřít venkovní fitness centrum Yellow Gym. Klientům po celý týden nabízí skupinové lekce a kurz pro začátečníky.

Hlavním posláním venkovního fitness centra Yellow Gym je přimět ke cvičení i necvičící jedince a zároveň je zbavit studu a strachu ze cvičení venku pod širým nebem. K tomuto účelu slouží skupinové lekce, kterých se návštěvníci mohou účastnit každý všední den od 18:30 do 19:30 hodin. Je však nutná rezervace, a to buď v rezervačním systému, nebo na recepci Sportcentra.

Tréninky jsou uzpůsobeny individuálním dovednostem zájemců, kteří jsou po celou dobu tréninku vedeni zkušeným trenérem. „Trenér před začátkem tréninku rozdělí skupinu podle schopností jednotlivců a každému pak uzpůsobí náročnost jednotlivých cviků,“ přibližuje trenér Štěpán Louda, který v Yellow Gymu vede funkční tréninky, při kterých klienti zapojí co nejvíce svalových skupin najednou a to tak, aby odpovídaly jejich potřebám.

Není proto důvod k obavám, že na klienty bude kladena zátěž, kterou nebudou schopni zvládnout. Naopak i úplní začátečníci si budou moci pod odborným vedením vyzkoušet cvičení s kettbelly či gymnastickými kruhy. Jedna skupinová lekce stojí 200 korun, permanentka na měsíc včetně areálu pak 2 400 korun.

Naučí vás cvičit

Pokud však i přesto přetrvává obava ze cvičení před lidmi ve skupině, klienti mohou nejprve zkusit kurz pro začátečníky. „Jde o šestitýdenní kurz pod vedením trenéra, který je v šesti lekcích naučí cvičit. Vysvětlí jim základy dýchání do břicha, dřepy, zvedání nebo kliky. Také si osvojí správné techniky vzpírání, stojek a přítahů,“ vysvětluje trenér Yellow Gymu Jakub Lunga. Kurz probíhá vždy dvakrát týdně a klient získá základní pojetí o správném způsobu cvičení, které pak bude moci uplatnit při skupinové lekci.

Yellow Gym konkuruje výbavou běžným, uzavřeným a neosobním fitness centrům. Klienti si mohou zacvičit se vzpěračskou osou, Trap Barrem, Box Jumpem a dalším.

Zkrátka Yellow Gym myslí na všechny, proto si tu přijdou na své nejen začátečníci, ale i crossfiteři, milovníci činek a vzpěrači.

RL