Mini street art festival ve Žlutých lázních

9.7.2019

V sobotu 14.6.2019 se odehrál v multifunkčním areálu Žluté lázně Mini street art festival, ve spolupráci s Molotow™ Praha, specializovanou prodejnou potřeb nejen pro umělce. Tento historicky první festival byl plný barev, sprejů, umění a nevšední zábavy.

O invenci do veřejného prostoru se postarali zkušení graffiti umělci, a to SEOK, PHOE, ROBOT-X a další, kteří pokryli barevnou stěnu lázní svými malbami, a tak osvěžili tento prostor směrem do ulice, a dali tak základ pro novou stěnu, která se bude jednou za čas barevně měnit.

Dlouhou cestu do Žlutých lázní vážil i mexický umělec Israel Guerra alias Spaik, jehož tvorba vychází z tradiční jihoamerické kultury a pracuje s prvky snové imaginace a šamanismu. Výsledkem jeho práce je freska v plážovém baru a obří neo muralistická malba papoušků na zdi před Tančírnou. 

Na celém festivalu se nemalou měrou podílela i široká veřejnost, která si za účasti odborných lektorů mohla vyzkoušet práci se sprejem, a „výtvory“ některých účastníků rozhodně nepůsobily laickým dojmem.

Žluté lázně děkují firmě Molotow™ Praha za podporu a cenné rady a těšíme se na další spolupráci.